Nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko, by mieć wspaniały, pełen przygód weekend. Polska bowiem ma w sobie tyle nieodkrytych perełek, o których warto pomyśleć zanim wyruszy się w poszukiwaniu czegoś na drugiej półkuli. Jakie to zakątki? Zazwyczaj bardzo klimatyczne, pełne ciekawych historii lub też urokliwe zakątki w naturze, czy miasta pełne atrakcji.

Gdzie można spędzić krótki urlop w Polsce?

Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę jest Jura Krakowsko-Częstochowska. To obszar, w którym znajduje się bardzo wiele niezwykłych formacji skalnych, zamków średniowiecznych oraz miejsc idealnych na piesze wycieczki. Będąc w tej części kraju koniecznie trzeba zobaczyć zamek w Bobolicach, zamek w Ogrodzieńcu oraz renesansową rezydencję w Pieskowej Skale. Poza tym to właśnie tutaj położony jest najmniejszy polski park narodowy ze słynną Maczugą Herkulesa – Ojcowski Park Narodowy.

Równie piękna jest Kotlina Kłodzka oraz cała Ziemia Kłodzka. Dlaczego? Otóż już samo Kłodzko bywa przez przyjezdnych i mieszkańców nazywane Małą Pragą. Zachwyca bowiem tutejsza urocza starówka, nieduży gotycki most oraz takie architektoniczne cuda jak Bardo czy Bystrzyca Kłodzka. Poza tym na odwiedzających czekają tu takie miasta jak Kudowa-Zdrój, Wambierzyce czy Międzygórze.

Jednym ze słynniejszych miejsc w Polsce, które idealnie nadadzą się na krótki urlop jest także Babia Góra. Zdobycie jej jest wspaniałą przygodą, a cały Babiogórki Park Narodowy zachwyca ilością wzniesień oraz tak zwanymi piętrami alpejskimi. Trzeba tu być niezwykle ostrożnym, a w zamian miejsce to oferuje niezwykłe widoki.

Wybierając zakątek do odwiedzenia na weekend warto wziąć pod uwagę również Góry Świętokrzyskie. Tutaj czekają pełne atrakcji Kielce, z Pałacem Biskupów, lapidarium z macew oraz barokową bazyliką, a także zabytkowe miasteczko Bodzentyn. Dla miłośników przyrody zaś najciekawsze będą wędrówki po Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Polska to także wspaniałe miasta takie jak Kraków, Wrocław, Łódź, czy Lublin oraz znane wszystkimi Trójmiasto czy nadbrzeżne miasteczka. Nie sposób zapomnieć również o Tatrach, Pieninach, perłach Podlasia czy Mazur.

Jak widać mnóstwo jest propozycji na spędzenie udanego krótkiego urlopu w Polsce.  W zależności od miejsca zamieszkania można wybrać zakątki, które wcale nie są oddalone jakoś znacznie, bowiem w każdej części kraju czekają na nas jakieś atrakcje. Polska bowiem zachwyca pięknem krajobrazów, zabytków i parków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok