Wybierając się na egzotyczne wakacje do Kenii, można spróbować nurkowania w oceanie, wędrówki przez dżunglę, safari wśród lwów, wspinaczki górskiej oraz imprez w mieście dwukrotnie większym od stolicy Polski.

Kenia jest położona na mapie świata w interesującym miejscu. Kraj ten jest ulokowany dokładnie na równiku, za swoich sąsiadów mając takie państwa, jak Somalię, Etiopię, Sudan Południowy, Ugandę, Tanzanię. Od południowo-wschodniej strony Kenię oblewają wody Oceanu Indyjskiego.

Kenia jest położona w strefie klimatu równikowego, co oznacza stabilną średnią temperaturę w ciągu roku, która oscyluje w granicach 26-28 stopni Celsjusza. Dochodzą do tego opady deszczu, które w skali roku plasują się na poziomie pomiędzy 200 mm a 1500 mm – zależnie od regionu.

Atrakcje turystyczne w egzotycznej Kenii

Największym miastem Kenii, gdzie zaczynają się afrykańskie wczasy dla wielu turystów ze świata, jest stolica tego państwa – Nairobi. Metropolię zamieszkuje ponad 3,1 mln ludzi, czyli prawie dwa razy więcej niż w Warszawie. Ze stolicą Kenii graniczy Park Narodowy Nairobi, gdzie turyści z Europy mają okazję zobaczyć tak egzotyczne gatunki zwierząt, jak hipopotamy, lwy, żyrafy, zebry.

Popularnym celem podróży do Kenii jest miejscowość portowa Mombasa. Atrakcją miasta są rajskie plaże, porośnięte palmami, spod których rozciąga się widok na przestwór Oceanu Indyjskiego. Chętnie zwiedzanym w Mombasie miejscem jest Fort Jesus, twierdza obronna zbudowana przez Portugalczyków pod koniec XVI wieku. O walorach historycznych można mówić także w przypadku Starego Miasta, w którego wąskich, kolorowych uliczkach można spędzić cały dzień.

Określanym jako najważniejszy park narodowy w Kenii jest rezerwat Masai Mara, położony na południowym-zachodzie kraju. Na terenie parku odbywają się unikatowe na skalę światową wielkie migracje zwierząt, przemieszczające się na ogromne odległości w poszukiwaniu pożywienia (zjawisko to można obserwować od lipca do sierpnia każdego roku).

W zachodniej części Kenii znajdują się lasy deszczowe Kakamega, będące jedynymi lasami deszczowymi w tym afrykańskim kraju. Stanowią one dom dla wielu gatunków małp oraz setek rodzajów ptactwa, z których dużo jest objętych ochroną.

Ciekawostki…

– Kenia to kolebka ludzkości. Pierwsze ślady życia znalezione na terenie Kenii pochodzą z epoki kamienia łupanego,
– w 2008 roku zarejestrowano w Kenii historyczne wydarzenie – spadł śnieg.

Kenia jest często wybierana przez turystów spoza Afryki jako pierwszy kraj do zwiedzenia na Czarnym Lądzie. Łączy on bowiem to, co w Afryce najpiękniejsze – potęgę i majestat natury z lekcją współczesnej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok