Wakacje wielu osobom kojarzą się z upragnionym podróżowaniem, kiedy to wreszcie można odpocząć na jednej z egzotycznych wysp, albo przeżyć przygodę na jakimś odległym krańcu świata. Mimo iż wydaje się, że na te marzenia trzeba przeznaczyć znaczne środki to jednak nie zawsze tak jest. Są bowiem oferty, które pozwalają znacznie taniej podróżować i zwiedzać nawet te znane i popularne miejsca bez pokaźnych środków pieniężnych.

Ciekawą opcją są oferty first i last minute. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które wolą wcześniej zaplanować wakacje niż robić to w ostatnim momencie. Już zimą można zarezerwować hotel, a wybór miejsc na urlop jest naprawdę ogromny. Dzięki wcześniejszej rezerwacji można zaoszczędzić nawet do 40 procent. Poza tym należy do tego dodać jeszcze takie profity jak to, że cena się nie zmieni, dodatkowe zniżki dla dzieci czy też darmowe wycieczki fakultatywne, co też czasem się zdarza, jednakże tylko w ofercie first minute.

Co ciekawe decydując się na zarezerwowanie wakacji o wiele wcześniej można liczyć także na różne upominki, bowiem organizatorzy często tak właśnie promują swoje usługi. Prócz zalet oferty first minute mają też swoje wady – nie wiemy bowiem co będzie się działo np. za pół roku i czy dany rejon nadal będzie tak bezpieczny oraz czy nie okaże się, że w ofercie last minute nie byłoby taniej. Oczywiście działa to także w drugą stronę.

Bardzo dużo osób korzysta z ofert last minute, choć jest to nieco trudniejsze i w efekcie często bardziej stresujące aniżeli opcja pierwsza. Decydując się na tego rodzaju okazję warto pamiętać, że nie zawsze może udać się połączyć tani lot samolotem z liczbą wolnych miejsc w hotelu, która zresztą jest też dosyć ograniczona.

Na ofertę last minute trzeba zdecydować się szybko i brać pod uwagę fakt, iż zazwyczaj dotyczą one hoteli klasy średniej, które pragną zapełnić liczbę gości, nie tak jak w przypadku first minute. Jednakże nie trzeba się wtedy obawiać już jakiś większych zmian, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w danym kraju, czy też sytuacje gospodarczą. Oferty last minute są idealne dla elastycznych osób, które mogą nieco dłużej „polować” na okazje, można bowiem dzięki nim naprawdę dużo zaoszczędzić.

Bilety lotnicze zaś najlepiej kupować o wiele wcześniej, choć czasem ceny są utrzymywane na wysokim poziomie, by co pewien czas zaskoczyć obniżkami. Bardzo dobrym momentem na zakup jest czas około 6-8 tygodni przed wylotem, jeśli chodzi o linie tradycyjne. Tanie zaś są trudne do określenia. Najlepiej wybrać się w podróż w środku tygodnia i wtedy też wracać, świtem lub nocą – wtedy bowiem ceny są o wiele atrakcyjniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok