Udane wakacje kojarzą się turystom przeważnie z leniuchowaniem na plaży i zwiedzaniem lokalnych zabytków. Jednak bardziej aktywne osoby wybierając miejsce na najbliższy urlop, zwracają przede wszystkim uwagę na rodzaj sportów wodnych, które można uprawiać w okolicy.

Wypoczynek dla aktywnych – sporty wodne

Windsurfing

Sport ten cieszy się dużą popularnością, pływanie na fali jest bowiem niezwykle przyjemne.  Wiele nadmorskich kurortów gości ośrodki szkoleniowe, w których można zapisać się na lekcję windsurfingu oraz wypożyczyć sprzęt. Najlepsze warunki dla tej dyscypliny występują na terenach wietrznych, głównie w obrębie zatok. Pierwsze kroki w windsurfingu należy stawiać pod okiem instruktora, która nauczy nas jak utrzymać się na wodzie nawet w obliczu porywistego wiatru. Osoby zainteresowane tym sportem na wakacje powinny wybrać się na Półwysep Helski, włoską Sardynię, czy greckie Rodos.

Nurkowanie

Ta dyscyplina pozwala nam wejść w bliski kontakt z podwodną fauną i florą, nic więc dziwnego, że staje się coraz bardziej popularna. Aby móc wybrać się na nurkowanie z butlą tlenową, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego patentu, który określa na jaką głębokość dana osoba może się zanurzyć. Jeżeli chcemy uprawiać ten sport na wyjeździe, musimy zapisać się na wyprawę w jednym z lokalnych centrów nurkowych.  W takim miejscu możemy również wypożyczyć butlę czy inne elementy sprzętu. Polacy na nurkowanie najchętniej wybierają się do Egiptu i Chorwacji.

Narciarstwo wodne

Bardzo ciekawa forma czynnego wypoczynku, dostępna w niemalże każdym kurorcie mającym dostęp do większego akwenu. Aby spróbować swojego szczęścia na nartach, wystarczy wykupić przejazd w odpowiednim ośrodku. Warto sprawdzić, czy osoba obsługująca ciągnącą nas motorówkę posiada wymagane do tego uprawnienia. Sport ten zapewnia  nam mnóstwo adrenaliny, idealnie sprawdza się na upalne dni. Wbrew pozorom utrzymanie się na nartach nie jest bardzo  trudne, należy tylko przestrzegać wytycznych.

Kajakarstwo

Bardzo relaksująca, nie wymagająca większego wysiłku dyscyplina, którą można uprawiać na morzu, w jeziorze oraz rzece.  Kajak wypożyczymy w ośrodkach sportowych, nie potrzebne są do tego żadne uprawnienia, można wybrać model jedno lub dwuosobowy. Amatorzy mocniejszych wrażeń powinni udać się na spływ górskimi, rwącymi rzekami, nazywany raftingiem. W Polsce najlepsze warunki kajakarskie panują w Borach Tucholskich, na Mazurach i Suwalszczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok