Paryż to idealne miejsce na wymarzone wakacje, niezależnie od tego, czy ma to być wyprawa z ukochaną osobą, czy też z paczką przyjaciół lub rodziną. Miasto to oferuje tyle niezwykłych atrakcji, że każdy może tu znaleźć coś, co okaże się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowym atutem jest francuska kuchnia i nastrojowe kawiarnie, w których można się zatrzymać na dłużej, by chłonąć atmosferę tego miasta.

Pięć najbardziej znanych miejsc w Mieście Miłości

Wielką piątkę oczywiście rozpoczyna słynna Wieża Eiffla, która kojarzy się z Paryżem zazwyczaj jako pierwsza. Ma ona 320 metrów wysokości, a zbudowano ją w celu przedstawienia na Wystawie Światowej. Przez długi czas stanowiła najwyższą budowlę na całej ziemi – można na nią wjechać windą po to, by z jednej z ulokowanych tu platform widokowych móc zachwycać się panoramą Paryża.

Wieża Eiffla w Paryżu

Wśród najbardziej znanych miejsc w Mieście Miłości koniecznie trzeba też wymienić Łuk Triumfalny, który został wzniesiony na rozkaz Napoleona Bonaparte. Jego fasadę ozdobiono rzeźbami o alegorycznym znaczeniu a także nazwami miejscowości, w których miały miejsce bitwy słynnego przywódcy. Z Łuku Triumfalnego także można podziwiać Paryż, a także zwiedzić mini – muzeum.

Jednym z najsłynniejszych miejsc jest także Katedra Notre Dame de Paris, która ulokowana jest na wyspie Cite na Sekwanie. Zachwyca ona ciemnymi i przestronnymi wnętrzami oraz strzelistymi łukami. Ta niezwykła gotycka budowla posada także skarbiec z relikwiarzami i wybitnymi dziełami sztuki.

Paryż to także Luwr – najsłynniejsze muzeum na całym świecie. To właściwie pałac królewski, który został przebudowany, by dziś zachwycać niezwykle cennymi dziełami najwybitniejszych artystów. Do muzeum wchodzi się przez szklaną piramidę, która znajduje się na dziedzińcu, a jego historia jest nie mniej ciekawa niż artefakty znajdującego się w jego wnętrzu.

Wielką piątkę miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu zamyka Sacre Coeur. Bazylika ta położona jest na wzgórzu w dzielnicy Montmartre. Charakterystyczny jest przede wszystkim jej kształt oraz kolor, a żeby wejść do jej wnętrza trzeba pokonać monumentalne schody lub też wjechać specjalną kolejką liniową.

Zabytkowy Paryż

Paryż to przepiękne miasto, na które warto zarezerwować sobie choć kilka dni, by rzeczywiście móc je zobaczyć. Oferuje ono bowiem znacznie więcej interesujących miejsc niż podana wyżej piątka, jednakże warto zacząć zwiedzanie właśnie od zakątków najbardziej znanych. Oprócz tego dobrze jest także dać sobie czas na spacery wśród urokliwych uliczek i relaks w tutejszych kawiarniach z pysznymi łakociami.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok