Czasem bardziej niż cokolwiek innego potrzebny jest choć krótki wyjazd, by móc odpocząć, zregenerować się, spojrzeć na życie z innej perspektywy. Europa posiada ogrom miejsc, które idealnie nadają się na weekend ze znajomymi lub we dwoje. Są nietuzinkowe, ciekawe i pełne niespodzianek. Poniżej przestawiamy kilka propozycji, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o niezwykle interesujące i piękne europejskie miasta.

Hiszpania, Francja a może piękno Holandii?

W Hiszpanii wiele jest wspaniałych metropolii, jednakże tym razem proponujemy Segowię, jako miasto, które idealnie nadaje się na krótki wypad. Nie trzeba obawiać się tutaj zgiełku, za to każde z miejsc posiada szczególną, hiszpańską atmosferę, która skłania do tego, by po prostu się odprężyć. Dodatkowym atutem jest to, że zaledwie pół godziny drogi stąd znajduje się Madryt. W Segowii warto zobaczyć starówkę, akwedukt, Alkazar, czyli pałac królów Kastylii czy katedrę Catedral de Nuestra Senora.

Kolejną propozycją na wspaniały weekend jest niewątpliwie Lyon, niezwykłe francuskie miasto. Od stolicy kraju dzieli je około 300 kilometrów. Jednym z piękniejszych miejsc jest starsza część metropolii, czyli Vieux Lyon – starówka. Warto wybrać się do tego zakątka w czerwcu, kiedy odbywa się Święto Muzyki. To także oficjalny początek lata.

Równie ciekawym miastem jest Rotterdam. To perełka Holandii, a także największy port świata. Kuszą tutejsze wspaniałe widoki oraz interesujące centrum metropolii. Przepiękny gigantyczny port robi wrażenie zwłaszcza wieczorami, gdy jest efektownie oświetlony, a liczne zabytki sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić.

Kolejne nietuzinkowe propozycje na udany weekend

Świetną propozycją na niezapomniany weekend jest niewątpliwie Porto. To portugalskie miasto ulokowane nad oceanem stanowi wspaniały kierunek podróży, pełen atrakcji. Kuszą tutejsze piaszczyste plaże oraz bajkowe zachody słońca.

Warto także wybrać się choć na parę dni do Belgradu. A to z powodu cudownych górskich szczytów, nietypowej kuchni oraz ciekawego klimatu. Warto tu odwiedzić przede wszystkim pomnik Zwycięzcy czy wybrać się na nocny spacer.

Weekend za granicą w jednym z europejskich miast to wspaniały pomysł na wypoczynek i dni pełne atrakcji. Niezależnie od wyboru Stary Kontynent ma naprawdę wiele do zaoferowania. Pełne słońca miasta Hiszpanii czy Portugalii, a może niecodzienne oblicza metropolii czekających we Francji czy Holandii – każdy z tych wyborów jest zaproszeniem, by zobaczyć i poczuć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany, ale jest wymagany by dodać komentarz.Required

Zobacz rónież

Używamy cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich użycie. Ok